Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sloboda prejavu, cenzúra, Adela (5 princípov našej demokracie) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Ctenej Obci sa na znamost dava

I ten, ukazovanim rozlicnych podozrivych novot anebosto vynalezov nasich ludi ohlupovat, na marnotratne myslienky privadzat a tak skazu mravnu v nasej obci privodit.
I ten, ich vypravanim boli mnohe vyjavy ktore ludom vzdelanym a zdravym rozumom obdarenim, cirkev respektujucim nielen mozu, ale i musia sa nepacit.
I ten, usilovali sa vzrusovat fantaziu auditoria najperfidnejsimi zapletkami a vyhovovat predstavivosti nekultivovaneho pozorovatela, nevahali k tomu pouzit vyrazov pod index spadajucich.
 
Hodnoť

 

... u nás je to skrátka tak, píšte všetci modrým perom ... ostatné je konšpirácia ... :-(
 

 

Kolko ti za tento prispevok zaplatil Putin? A kolko plati Adele?
 

 

... to je obchodné tajomstvo ... :-)))
 
Hodnoť

 

Ondrej si mœj človek.
Alibistické, kliišê- prãzdne, slaboduche vyhlásenia a iné známe múdrosti vyrieknute kvázi celebritami...sù dobre tak na spoločenskú udalosť ku extáze.
MY ostatní, duchom prítomní, zdraví vikingovia sa musîme sformovať zmobilizovať, zločincov a zlodejov exaktne pomenovať a vytrestať.
Gusto Husák by to vysvetlil svojou gestikulaciou za rečnîckym pultom.
Vinczeova??? V hlavičke sa jej to motá, čîm dalej- tým viac. ... hľadá sa no zatiaľ nevie kto je, a čo chce.
 
Hodnoť

"problém" s ľuďmi ako je Adela je...

že jej v živote jednoducho bolo všetko dané, no a po vzore otca, údajne agenta štátnej bezpečnosti, sa v demokratickej spoločnosti rovnako stala takým spoločenským gurum, s plytkou a nič nehovoriacou filozofiou spoločenskej apatie, spirituálnej ezoteriky, určitého egoizmu na úkor základnej morálky. Adela nebude hovoriť tak dlho o ničom inom ako o sebe, svojej nudnej filozofii, kým jej nesiahnete na kredit, či už finančný alebo spoločenský, lebo narcis ako je ona ani nič iné nezaujíma. No a presne tu sa dostávame k onej cenzúre Adely, Adela nie je cenzúrovaná, Adela začína byť jednoducho nežiaduca slobodným trhom, lebo veď napokon ľudia majú právo ju prestať čítať, kritizovať, ako aj média majú právo ju prestať zaraďovať do svojho programu.
 

neviem čo všetko jej bolo dané...

moderátorka je celkom dobrá, len ten odhad spoločenskej situácie je podľa mňa slabý...
 

ja som ju nikdy nemal rád...

vždy mi prišla plytká, nemastná - neslaná, bez názoru, len aby sa zapáčila. Presne preto si začala budovať svoj imidž obdobne ako jej fotrík akýmsi ezoterickým spirituálom, hovoriac o šťastí a podobných bludoch, hlavne sa vyhnúť politike a spoločenskej situácii...
 

Adela ešte

nikdy nepovedala nič objavné alebo zaujímavé. Je to obyčajná plytká bavička ktorá vyrástla na tínedžerských plytkých bonmotoch z ktorých doteraz nevyrástla. Nechápem prečo by jej výroky mali zaujímať verejnosť. Howgh.
 
Hodnoť

Cenzúra je čo ?

Za "komunizmu" bolo potrebné čítať medzi riadkami ako teraz musím myslieť medzi hlavami, niet voľného myšlienkového prúdu orientovaného pre budúcnosť, všetko opakuje staré scenáre a mizne spoločenská schopnosť prítomných neprispievať do egoistického balóna bludov ten svoj "sen". Preto "verní" volia myšlienkové konštrukcie "podnikajúcich" komunistov, teda tých čo si zvykli žiť vo svojom paralelnom svete, kde stále platí ich "vedúca úloha v spoločnosti" a kde opozícia je nepriateľom štátu. Tí "novší", teda neskôr narodení sa až tak somarinami nezaoberajú ale zjavne ich tu ani toho veľa nedrží a keď sa snažia rozšifrovať funkčné modely správania sa "vládnucich" či "utajených" štruktúr, navštívi ich aj nájomný vrah. No a k ostatným, zjavne u značnej časti funguje autocenzúra ako schopnosť asimilácie do systému, nech je akýkoľvek. Hovoríme tomu vegeťáci na povel zvonku. Ono pre kritické hodnotenie minulosti chýba veľa doplňujúcich informácií o systéme "moci", ktorý sa tu počas jednotlivých vlád od 89 vyvinul a v podstate zostáva "nezainteresovaným" neprístupný. Aby som to zhrnul, cenzúra ako nástroj obmedzenia verejného priestoru a verejného povedomia ako taká neexistuje. Teda zo strany štátu. Pretože princíp štátu tkvie v ovládaní "vedomia" verejnosti náhradou skutočnej, skrytej reality za realitu danú mediálno-politickou fabuláciou. A to platí nielen pre pôvodný "svet" rozpracovanej totality moci "komunistov" ale pre starý "imperialistický" či pre nový " slobodný" svet rozvinutého kapitalizmu. Len je potrebné rozoznávať hranice medzi verejne akceptovanou fikciou a "skrytou" realitou systému ...
 
Hodnoť

Adelka - Lotosový výhonok...

... sa stáva nežiadúca - otravná........
( Usporiadateľom kultúrnych podujatí konečne dochádza, že ona nieje ich prínosom!!! )
 
Hodnoť

Neviete, kde jej stopli ten rozhovor?

Editor má na to, samozrejme, právo. A je jasné, že nejde o cenzúru. Ale v každom prípade je to zlý signál, ak je tu strach, že čitateľ neunesie odlišný názor.

Adela nie je žiadny Steve Bannon, aby sa rozhovory s ňou stali nežiaducimi.
 

sme alebo dennikN podľa mňa

Čitateľ unesie veľa - niekto by s ňou súhlasil, iný nie. No ak hovorila niečo čo je proti hodnotám redakcie, tak prečo by ju v tých názoroch mali podporovať a šíriť ich... Aj žurnalisti majú spoločenskú zodpovednosť.
 

No pozor,

čo je to za dôvod, že by redakcia rozhovor neuverejnila, lebo ide proti jej hodnotám? To by bol ťažký prúser, ak by bolo za tým práve toto. Názory sú na to, aby sa rôznili a keby ktorékoľvek médium zverejňovalo iba jednostranné postoje, keby kopalo iba za jediný tím, tak stráca nárok na označenie "mienkotvorné", či dokonca "informačné".

V redakcii museli ešte pred interview vedieť, čo asi budú počuť. Redaktor sa mal pripraviť, v myšlienkovom strete obhájiť svoju pozíciu a (keby mu o to šlo) spochybniť pozíciu respondenta. Ale nie že urobia rozhovor, znepáči sa im, čo v ňom zaznelo, a nezverejnia ho. Nie je to cenzúra, ale rozhodne ide o zlyhanie média.

Neobstojí ani argument, že by poskytnutím priestoru legitimizovali niečo nežiaduce. Adela nie je toxická ako, povedzme, Rostas, u ktoréhy by takáto výhrada, samozrejme, platila. Sama si v slovenskom mediálnom priestore dokázala vybudovať solídny status. Nestretol som sa s tým, že by jej niekto vyčítal nedostatok inteligencie, alebo absenciu predpokladov pre moderátorskú prácu. Z hľadiska legitimity môže s médiom komunikovať ako rovný s rovným. A ľudia sú na jej názory zvedaví. Najmä po jej zvláštnom moderovaní Slnka. Nech to znie akokoľvek smiešne, Adela sa za tie dve dekády stala národným majetkom a noviny by sa mali predháňať v snahe poskytnúť jej priestor. Ak sa zhovädí, nikto tým neutrpí, ak však poskytne námety na uvažovanie, získame všetci.

Ak sa z novín stane angažovaný elitársky plátok, Adela bude mať pravdu v tom, čo tvrdí o bratislavkej kaviarni. A to by nebolo dobré pre noviny, ani pre nikoho, kto tu žije.
 

každý web/médium je angažované

líši sa len miera a strana na ktorej stoja... Mienkotvorný podľa mňa nie ste preto, že dávate priestor každej "mienke", ale preto, že máte rešpekt, ktorý vám ju umožňuje spolutvoriť... To sa deje aj výberom toho čo vonku vypustíte. A robí sa to všade. Aj na súkromných facebookoch... Stopnutie rozhovoru nemusí byť vždy zlyhanie média. Respondent mohol odpovedať jednoslovne, mohol sa vyhýbať odpovediam, rozhovor mohol byť nudný... Dôvody nemusia byť len hodnotové, ale aj komerčné... Tak či tak, nejde o cenzúru. Málokto tu má toľko možností sebaprezentácie ako Adela V.
 

Podľa toho, čo napísala Adela,

boli príčinou stiahnutia jej názory a "názory jej otca" (žeby skôr názory na jej otca? - on asi nebol pri rozhovore prítomný - sám nechápem).

Nemyslím si, že by za stiahnutím bol ktorýkoľvek z troch dôvodov, ktoré ste uviedli. A pokiaľ ide o komerčnosť, Adela je tvár z titulky, už len jej meno a fotka zvyšujú náklad.

Keď si zateoretizujem, u mňa mienkotvornosť znamená zhromaždenie maximálneho množstva informácií o problematike a ich následné zverejnenie v súlade s pravidlami demokracie a princípmi humanity. Nechcem, aby noviny mysleli za mňa. Aby ma chránili. Chcem, aby mi dali námet na rozmýšľanie. A rozhovor s Adelou má na to vyšší predpoklad, ako väčšina denno-dennej produkcie našich mienkotvorných. Noviny majú v dobrom zmysle znepokojovať, podnecovať, provokovať, pretože ľúbivejšie, nadbiehavejšie a predávanejšie ako Nový Čas aj tak nebudú, tak WTF?
 

súhlasím

s Tvojím príspevkom. I keď mňa Adela už nudí, je ako 100-krát vyvarený čaj, bez ohľadu na jej postoje k súčasnosti. To sa dá aj pochopiť, vzhľadom na jej rodinné zázemie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

ak Adeline,

tak sme sa zhodli:-) I keď je stále jedna z mála tých lepších moderátorov.
 
Hodnoť

Sloboda

Sloboda prejavu nezahrnuje slobodu sirit nepravdy, klamstva, nenavistne prejavy, navadzat ublizovat inym, sirit bludy a nezmysly a podobne. Problem mnohych ludi (vratane Adely) je ten ze si tieto veci zamienaju.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 590
 2. Miroslav Kocúr: Otvorený list Mariánovi Kuffovi 513
 3. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 382
 4. Jozef Kmeto: Do roka a odo dňa od nástupu k moci by Kotlebovci vymazali cigánov z povrchu zemského 307
 5. Janka Cigániková: Pozrite si zoznam káuz vlád Smeru za 7 miliárd. Nenechajte sa kúpiť omrvinkami. 180
 6. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 124
 7. Lucia Nicholsonová: Klamári a zbabelci v zelených tričkách 68
 8. Věra Tepličková: Poslanci na nočnej, alebo o tom, keď blázinec, tak ako u nás na Slovensku 62
 9. Peter Cmorej: Kategórie finančných poradcov alebo nie je poradca ako poradca 60
 10. Peter Cmorej: Sporíme si s OVB. Pán landes direktor bol na súde. 51

Rebríčky článkov


 1. Helena Michlíková: Keď sa na Vás zrazu obraz zahľadí
 2. Jozef Legény: Hlasovanie poštou - supermarket na nákup hlasov. No, nekúpte ich!
 3. Martin Žilinčík: Nové dimenzie politického bizáru
 4. Martin Čepček: Prečo hazard zakázať
 5. Peter Ďuroška: Slovenský paralympijský výbor oslávil svoju štvrťstoročnicu
 6. Štefan Vidlár: ÓDY NA IGORA
 7. Mária Pálková: Ako sa z čerta stal človek 1. časť
 8. Roman Hutira: 3 jednoduché kroky ako škálovať váš business.
 9. Milan Lacúch: Freddie Mercury! Poučme sa z jeho osudu!
 10. Petra Babanova: Nebuď tam, kde si

 1. Anonym zverejnil ďalšie video proti Kiskovi. Dokazuje, kto nahrával
 2. Danko prerušil schôdzu, Beblavý a spol. pokračujú v proteste (minúta po minúte)
 3. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 4. Krížom a mečom. Dvaja kňazi zasvätili Kotlebu a ĽSNS Bohu a Márii
 5. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 6. Vo štvrtok sa bude rokovať aj keby sa tam poslanci prikovali, tvrdí Danko (minúta po minúte)
 7. V Košiciach horel obchodný dom, škody sú obrovské
 8. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 9. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 10. Šéfredaktorka Plus 7 dní dala výpoveď, vedenie stoplo citlivú otázku na premiéra

Už ste čítali?