Najhoršia štvrť Žiliny - top 5

Autor: Ondrej Halama | 2.5.2018 o 9:56 | (upravené 2.5.2018 o 16:45) Karma článku: 2,35 | Prečítané:  1071x

Zaujímavosťou je, že Vlčince sa v našom prieskume objavili v prvej päťke najlepších štvrtí Žiliny a súčasne aj v prvej päťke najhorších štvrtí Žiliny. 

V druhej časti ankety mal každý respondent uviesť dve časti mesta, ktoré sú podľa neho najhoršie na bývanie. Prieskumu sa zúčastnilo 126 ľudí. V prvej päťke sú tieto lokality:

 

Centrum – 5. miesto, 9 hlasov

Nič pre rodiny s deťmi. Stará časť Žiliny odpudzuje najmä ruchom a prašnosťou. Hluk je najciteľnejší cez víkend, keď je nočný život najintenzívnejší. Bývanie v centre je tradične spojené s vyššou cenou nehnuteľností, no na druhej strane sa dá ušetriť na cestovnom. Centrum má samozrejme aj iné výhody: dostupnosť služieb, kultúrnych podujatí a jedinečná atmosféra historického centra.

 

Vlčince –  4. miesto, 13 hlasov

Tak ako v prípade väčšiny sídlisk, aj s Vlčincami si ľudia spájajú škaredé paneláky, nevychovanú mládež, problémy s parkovaním, anonymitu. Negatívne pocity si s Vlčincami viac spájajú ľudia, ktorí na sídlisku nebývali a nemali možnosť zažiť výhody ako dobrá občianska vybavenosť a nižšie náklady na bývanie (nájom, parkovanie zdarma), cena bytov a ľahké spojenie s centrom pre peších aj pre cyklistov. Sídlisko bolo postavené v 70. rokoch a v súčasnosti má približne 18 500 obyvateľov.

 

Solinky – 3. miesto, 34 hlasov

Získali oveľa viac negatívnych hlasov ako Vlčince, hoci sú svojim charakterom veľmi podobné. Úlohu v tom pravdepodobne zohráva vyššia hustota obyvateľstva a aj chaotickejšie usporiadanie sídliska, kde sa návštevníci ťažšie orientujú. Je to mladšie sídlisko (80. roky), preto cena za m2 môže byť o niečo vyššia. Nevýhodou v porovnaní s Vlčincami je väčšia vzdialenosť od Vodného diela, či nemocnice.

 

Bratislavská ul. – 2. miesto, 76 hlasov

Bratislavská ulica v oblasti nazývanej Nová Žilina obsadila prekvapivo až druhé miesto. Povesť tejto štvrte obývanej komunitou Rómov je veľmi zlá najmä z pohľadu bezpečnosti. Spraviť fotku tam veru nie je ľahké. Ulica sa delí na dve časti. Časť bližšie k centru je pomerne zachovalá, ďalej za železnicou však natrafíte na zanedbané bytovky a priemyselnú zónu. Pri výlete do tejto oblasti sme zablúdili aj pod neďaleké cestné nadjazdy, pod ktorými sú skládky odpadu a nepotrebnej zeminy. Kto by chcel natočiť film z tretieho sveta, nájde tam ideálne exteriéry. A to hneď v susedstve predajní ponúkajúcich luxusné autá, nábytok...

 

Hájik – 1. miesto, 84 hlasov

Smutný dokument o tomto sídlisku si môžete pozrieť na youtube. Negatívom Hájika je prístup pre peších a cyklistov. Stúpanie, ktoré na každého čaká pri ceste domov málokto vníma ako výhodu a príležitosť na pohyb.  Oproti iným sídliskám je tu vysoká hustota zástavby a menšia dostupnosť obchodných centier. Nepotešia ani problémy s diviakmi a niektorým vadí aj veterné počasie.  Aspoň sú odtiaľ pekné výhľady.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd zverejnil, prečo sa v kauze Infra Services postavil Kmotríkovcom

Vyšetrovanie, kto naozaj profituje z podnikania vodárenskej firmy Infra Services, pokračuje.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Penta nám tú nemocnicu aspoň postaví

V budovaní verejnej infraštruktúry zlyhali všetci.


Už ste čítali?