Najhoršia štvrť Žiliny - top 5

Autor: Ondrej Halama | 2.5.2018 o 9:56 | (upravené 2.5.2018 o 16:45) Karma článku: 2,21 | Prečítané:  784x

Zaujímavosťou je, že Vlčince sa v našom prieskume objavili v prvej päťke najlepších štvrtí Žiliny a súčasne aj v prvej päťke najhorších štvrtí Žiliny. 

V druhej časti ankety mal každý respondent uviesť dve časti mesta, ktoré sú podľa neho najhoršie na bývanie. Prieskumu sa zúčastnilo 126 ľudí. V prvej päťke sú tieto lokality:

 

Centrum – 5. miesto, 9 hlasov

Nič pre rodiny s deťmi. Stará časť Žiliny odpudzuje najmä ruchom a prašnosťou. Hluk je najciteľnejší cez víkend, keď je nočný život najintenzívnejší. Bývanie v centre je tradične spojené s vyššou cenou nehnuteľností, no na druhej strane sa dá ušetriť na cestovnom. Centrum má samozrejme aj iné výhody: dostupnosť služieb, kultúrnych podujatí a jedinečná atmosféra historického centra.

 

Vlčince –  4. miesto, 13 hlasov

Tak ako v prípade väčšiny sídlisk, aj s Vlčincami si ľudia spájajú škaredé paneláky, nevychovanú mládež, problémy s parkovaním, anonymitu. Negatívne pocity si s Vlčincami viac spájajú ľudia, ktorí na sídlisku nebývali a nemali možnosť zažiť výhody ako dobrá občianska vybavenosť a nižšie náklady na bývanie (nájom, parkovanie zdarma), cena bytov a ľahké spojenie s centrom pre peších aj pre cyklistov. Sídlisko bolo postavené v 70. rokoch a v súčasnosti má približne 18 500 obyvateľov.

 

Solinky – 3. miesto, 34 hlasov

Získali oveľa viac negatívnych hlasov ako Vlčince, hoci sú svojim charakterom veľmi podobné. Úlohu v tom pravdepodobne zohráva vyššia hustota obyvateľstva a aj chaotickejšie usporiadanie sídliska, kde sa návštevníci ťažšie orientujú. Je to mladšie sídlisko (80. roky), preto cena za m2 môže byť o niečo vyššia. Nevýhodou v porovnaní s Vlčincami je väčšia vzdialenosť od Vodného diela, či nemocnice.

 

Bratislavská ul. – 2. miesto, 76 hlasov

Bratislavská ulica v oblasti nazývanej Nová Žilina obsadila prekvapivo až druhé miesto. Povesť tejto štvrte obývanej komunitou Rómov je veľmi zlá najmä z pohľadu bezpečnosti. Spraviť fotku tam veru nie je ľahké. Ulica sa delí na dve časti. Časť bližšie k centru je pomerne zachovalá, ďalej za železnicou však natrafíte na zanedbané bytovky a priemyselnú zónu. Pri výlete do tejto oblasti sme zablúdili aj pod neďaleké cestné nadjazdy, pod ktorými sú skládky odpadu a nepotrebnej zeminy. Kto by chcel natočiť film z tretieho sveta, nájde tam ideálne exteriéry. A to hneď v susedstve predajní ponúkajúcich luxusné autá, nábytok...

 

Hájik – 1. miesto, 84 hlasov

Smutný dokument o tomto sídlisku si môžete pozrieť na youtube. Negatívom Hájika je prístup pre peších a cyklistov. Stúpanie, ktoré na každého čaká pri ceste domov málokto vníma ako výhodu a príležitosť na pohyb.  Oproti iným sídliskám je tu vysoká hustota zástavby a menšia dostupnosť obchodných centier. Nepotešia ani problémy s diviakmi a niektorým vadí aj veterné počasie.  Aspoň sú odtiaľ pekné výhľady.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?