Prieskum v Žiline: Najlepšia štvrť

Autor: Ondrej Halama | 25.4.2018 o 9:54 | (upravené 9.12.2018 o 13:25) Karma článku: 3,43 | Prečítané:  1502x

V marci a apríli na našej fanúšikovskej stránke prebehla anketa, kde sme sa ľudí zo Žiliny a okolia pýtali, ktoré dve časti Žiliny sú podľa nich najlepšie na bývanie.

Každý respondent mal uviesť dve lokality najvhodnejšie na bývanie. Prieskumu sa zúčastnilo 126 ľudí. V prvej päťke sa umiestnili tieto časti mesta:

 

Závodie –  5. miesto, 17 hlasov

Piata najobľúbenejšia štvrť Žiliny je Závodie. Ako v každej lokalite, aj tu záleží, či bývate pri hlavnom cestnom ťahu alebo nie. Zástavbu v tejto časti tvoria väčšinou rodinné domy, preto sa jedná o pokojnú lokalitu. Negatívom je dopravné spojenie s centrom mesta, ktoré je nepohodlné najmä pre chodcov a cyklistov. 

 

Hliny –  4. miesto, 27 hlasov

Najstaršie sídlisko Žiliny je tvorené tehlovými bytovkami a smerom na juh pribúdajú aj panelové. Oproti Solinkám, či Vlčincom sa tu zachovala relatívne nižšia hustota obyvateľstva a tichšie prostredie. Medzi najväčšie prednosti Hlín patrí bezprostredná blízkosť centra. Negatívom bývania na Hlinách je najmä vyšší vek bytoviek, ktoré sú často bez výťahu.

 

Bulvár – 3. miesto,  29 hlasov

Aj keď je Bulvár súčasťou Hlín, mnoho respondentov ho uviedlo ako samostatnú časť mesta. Ide v podstate o ulicu Antona Bernoláka. Je to pomerne rušná ulica, ktorá vyhovuje najmä mestskému typu človeka. Pokiaľ však nemáte okno do ulice, ide aj o relatívne tiché bývanie. Jednotná architektúra oboch strán ulice je výsledkom projektu akad. arch. Ferdinanda Čapku a architekta Ivana Meliša z 50. rokov. V roku 2016 sa uskutočnila súťaž architektonických návrhov pre ďalší rozvoj Bulváru.

 

Vlčince  – 2. miesto, 51 hlasov

Toto sídlisko vďačí za druhé miesto možno aj tomu, že je najľudnatejšie a v prieskume hlasovalo veľa jeho obyvateľov. Nepochybne ale má svoje čaro: dobrá občianska vybavenosť, ľahká dostupnosť centra, Vodného diela a Lesoparku. Na druhej strane, byty na Vlčincoch už patria medzi tie staršie a mnohé nie sú v najlepšom stave. Nedomyslenou výstavbou sa motoristom postupne zhoršuje dostupnosť centra. 

 

Bôrik – 1. miesto, 54 hlasov

Prvé miesto nie je prekvapením. Tiché prostredie, zaujímavé výhľady, blízkosť k centru, neďaleký Lesopark, park, plaváreň, nemocnica, obchodné centrum, zástavba vo forme rodinných domov. Bôrik spĺňa väčšinu požiadaviek na dobrú lokalitu. To využil aj developer, ktorý tu napriek protestom miestnych postavil výškovú budovu s 28 poschodiami. Negatívom Bôrika je väčšia vzdialenosť niektorých služieb (potraviny, pošta).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Agent 007 sa celé roky predstavoval zle. Jeho pravé meno je iné

V archívoch objavili skutočného Jamesa Bonda.

PLUS

Prečo je také ťažké komunikovať s najbližšími

Je ľahšie komunikovať s neznámymi či s najbližšími?

KOŠICE KORZÁR

Zamestnanci rozkrádali U. S. Steel, súd ich musel oslobodiť

Zlodejov nasnímala kamera, no nebola inštalovaná v súlade so zákonom.


Už ste čítali?